کابل نایلون

برای دریافت انواع کابل نایلون صفحه 2?

جهت دریافت انواع کابل نایلون صفحه 2 با شماره های 021-33956272 021-33956272 تماس بگیرید .

انواع کابل نایلون صفحه 2 شامل چه محصولاتی است؟

قیمت کابل نایلون

کابل نایلون

کابل نایلون سیم های نایلون از لحاظ ساختار مانند سایر سیم های برق هستند یعنی مشابه همه گروه سیم ها، دارای یک هادی و روکش می باشند، سیم نایلون دارای هادی از جنس مس است، حفاظ یا عایق یا همان روکش جداکننده دو رسانا روی آن ساخته شده است. جهت کار با انواع سیم باید به نکات ایمنی توجه نمایید، البته کار با سیم نایلون آسان است.


در این مقاله قصد داریم باهم به بررسی یکی از انواع سیم بپردازیم، در حقیقت میخواهیم بدانیم سیم نایلون چیست و چه کاربرد یا مزایایی دارد. ویژگی ها، کاربردها و مشخصات سیم نایلون چیست. سیم دولا با روکشی سفید را سیم نایلون می گویند. این نوع سیم یا همان سیم نایلون می تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد. یکی از کاربردهایش در برق کشی ساختمان ها می باشد که به احتمال زیاد تا به حال با آن روبرو شده باشید. مصرف این نوع سیم علاوه بر مصارف خانگی، در برخی صنایع و کارهای تجاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه باهم به بررسی سیم نایلون چیست می پردازیم.

انواع سیم نایلون چیست

انواع سیم نایلون چیست، سیم نایلون چندین اندازه متفاوت دارد که مصارف مختلفی می توانند داشته باشند. اگر بخواهیم از لحاظ ظاهری بگوییم که سیم نایلون چیست، در واقع یک سیم سفید دولا است، رنگ سفید این سیم مربوط به روکش سفید آن می باشد. اندازه های مختلفی از این سیم در بازار فروش موجود است. 0.5*2، 0.75*2، 1*2، 1.5*2 و 2.5*2 سایزهای رایج این نوع سیم در بازار هستند. می توانید به راحتی از مغازه های الکتریکی سیم نایلون مورد نظر خود را خرید کنید. این سیم در حلقه های 100 متری به صورت بسته بندی تولید می شود. که به اندازه نیاز مشتری بریده می شود. 

سیم نایلون 0.5×2 البرز الکتریک نورسیم نایلونی یا دو رشته 2.5×2 زرکابل کرمانسیم نایلونی یا دو رشته 1.5×2 زرکابل کرمان

چنانچه قبلا نیز گفته شده که کاربرد سیم نایلون چیست، کاربردهایی را می توان برای سیم نایلون بیان کرد. که عمده ترین آن مصرف در ساختمان هاست. استفاده در انواع سیم کشی ساختمان ها، شامل ساختمان های تجاری، اداری، دولتی و مسکونی .این سیم در فضاهایی با فشار مکانیکی بسیار پایین مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف سیم نایلون در وسایل الکتریکی چیست، سیم نایلون در محصولات الکتریکی قابل حمل استفاده می شود. در حال حاضر نیز یکی از سیم های پرفروش در بازار محصولات الکتریکی می باشد.  مصرف داخل ساختمانی سیم نایلون چیست؟ کاربرد این محصول در دستگاههای برقی و الکتریکی داخل ساختمان ها نیز می باشد. برای مثال می توان به وسایل تامین روشنایی درون ساختمان اشاره کرد. لوسترها یکی از این وسایل هستند که در آنها جهت ایجاد روشنایی از سیم نایلون استفاده شده است. لوسترهای خانگی مصرف برق بالایی ندارند در نتیجه سیم نایلون با وجود نازک بودن توانایی تامین برق آن و سایر محصولات روشنایی خانگی را دارا می باشد. استفاده از انواع سیم نایلون در چندراهی ها و سیم های سیار خانگی و انواع کلید و پریز درون ساختمان نیز متداول می باشد. در برخی از منازل که سیم کشی روکار انجام شده است می توانید با کمی توجه، سیم های به هم چسبیده سفید دولا را در حالی که به دیوار نصب شده اند ببینید.

در حقیقت با بیان اینکه سیم نایلون چیست، خواهیم دانست که مصرف آن برای انتقال برق با جریان بالا صحیح نمی باشد. هرگاه سر و کارتان به جریان های پایین و مصارف خانگی افتاد می توانید سیم نایلون را مدنظر داشته باشید. همچنین حال که می دانید سیم نایلون چیست واضح است که انعطاف پذیری این سیم بسیار بالاست. در نتیجه جهت استفاده در مکان هایی که نیاز به انعطاف بالا وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد، البته این نکته را در نظر داشته باشید به دلیل ظرافت و ضعیف بودن این سیم باید در استفاده از آن دقت کافی را داشته باشید تا کمترین فشار یا آسیبی به این سیم وارد نشود. 

نکات ایمنی سیم نایلون چیست

هرگز نباید از سیم نایلون در درجه های بالای حرارت استفاده کرد. استفاده در دمای بالا می تواند خطرآفرین باشد. در هنگام استفاده از سیم نایلون باید از میزان بار عبوری مطلع شد و تحمل سیم در مقابل بار عبوری از دستگاه را بررسی نمود. اطمینان حاصل نمایید که سیم مقاوت کافی در برابر جریان عبوری مورد نظر را دارا می باشد. دقت داشته باشید که روکش در تمام سطح سیم کاملا سالم و بدون هر نوع خوردگی باشد. زیرا این سیم ها به علت ظرافت و انعطاف پذیری بالایی که دارند به سرعت دچار آسیب می شوند. پوسیدگی و خرابی نیز بسیار حائز اهمیت است. حتما مراقبت نمایید که دچار مشکلات ناشی از این موارد نشوید. از زیر دست و پا قرار دادن سیم نایلون جدا خودداری کنید، چرا که برخورد سطوح محکم یا اعمال فشار زیاد بر روی سیم سبب آسیب می شود. میزان حرارت را حتما چک کنید. مواد شیمیایی را از سیم ها دور و سیم ها را از برخورد با این مواد محفوظ نگه دارید. انعطاف بالای این سیم ها سبب می شود تا در محیط های با تنش بالا سریعا آسیب ببینند، در این محیط ها از استفاده سیم نایلون پرهیز کنید. 

سیم نایلون 2x0.5 مشهدسیم نایلون سایز 2x0.5 سیمکوسیم نایلون سایز 2x0.75 سیمکو

ویژگی سیم نایلون چیست

جنس سیم نایلون چیست، هادی این سیم از جنس فلز مس می باشد، مس از نوع تابیده آنیل شده است. بر روی هادی مسی سیم نایلون یک روکش پلاستیکی قرار می گیرد که رنگ آن سفید می باشد. در حقیقت عایق از جنس پی وی سی است. با توجه به مصرف سیم نایلون در جایگاههای متفاوت، این محصول در اندازه و سایزهای متفاوتی تولید و در بازار محصولات برقی فروخته می شود. الیته یکی از انواع این سیم با ضخامت کم و انعطاف پذیری بسیار بالای آن در بازار بسیار معمول می باشد. ظاهر معمول این سیم ها به صورت دوتایی است، در واقع یک سیم دولا سفید است. ظاهر این سیم باعث می شود که به راحتی بتوانید ان را از سایر سیم ها تشخیص دهید. شاید این سوال مطرح شود که دوتا سیم در سیم نایلون چیست. از این دو سیم یکی از آنها مربوط به فاز و دیگری به نول وصل می شود. 

کابل مفتولی

کابل مخابرات هوایی

روکش سفید سیم نایلون چیست

سیم نایلون با روکش پلاستیکی سفید پوشیده شده است. وجود این روکش نایلونی سفید سبب می شود تا این دو سیم نازک کاملا عایق شده و در کنار هم قرار بگیرند، در این حالت بین سیم فاز و نول اتصالی برقرار نخواهد شد. روکش سفید رویه سیم های نایلون همانند خود سیم ها بسیار ظریف و نازک می باشد، نرمی و انعطاف پذیری این سیم به دلیل استفاده از همین جنس روکش در تولید این سیم می باشد. کاربرد این سیم ها در فضاهایی که نیاز به انعطاف بالا نیاز هست می تواند گزینه بسیار عالی باشد. سیم های نایلون از لحاظ ساختار مانند سایر سیم های برق هستند یعنی مشابه همه گروه سیم ها، دارای یک هادی و روکش می باشند، سیم نایلون دارای هادی از جنس مس است، حفاظ یا عایق یا همان روکش جداکننده دو رسانا روی آن ساخته شده است. جهت کار با انواع سیم باید به نکات ایمنی توجه نمایید، البته کار با سیم نایلون آسان است. 

محدوده دمایی سیم های نایلون تا حدود 70 درجه سانتی گراد برای نصب در مکان های قابل انعطاف می باشد، بازه دمایی برای نصب ثابت منفی 30 درجه سانتی گراد تا 70 درجه سانتی گراد است. ولتاژ نامی این سیم 500/300 ولت برای هادی هایی تا سطح مقطع 21 میلیمتر است. همچنین عدد 750/450 ولت نیز برای هادی های با سطح مقطع بیشتر می باشد. استفاده از سیم نایلون در دماهای بالا مجاز نمی باشد، هادی آن از جنس مس تابیده آنیل شده است و نوع عایق آن پی وی سی می باشد. شاید بهتر باشد که بدانید استاندارد سیم نایلون چیست. استاندارد این سیم " استاندارد ISIRI(607)41" براسا استاندارد سیم بند تخت است.